FM atsargiai o ne planus smarkiai didinti algas mokytojams ir sveikatos priežiūros specialistams

No Comments
Greiti kreditai

Nors Švietimo ir mokslo ministerija (ŪM) kitais metais mokytojų atlyginimai pareikalavo dar beveik aštuoni milijonai, Finansų ministerija (FM) siūlo remti tik 237.000 latų suteiktas. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) paklausa 54 mln padidėjimo kitais metais finansavimas, remiamas tik iš dalies, ir pasiūlė 14 mln dotaciją pagal surinktais FM kitų metų ministerijos biudžeto paraiškų duomenimis.

Finansų ministerija valstybės sekretorius Manfredas pražūtis portalas “Delfi” paaiškino, kad atsakingos ministerijos biudžeto rengimo dabar atsargiai nepritaria pasiūlymams smarkiai pakelti kai kurių viešojo sektoriaus darbo užmokesčio sektorius.

“Finansų ministerija bando pateikti pasiūlymą pagal fiskalinės erdvės, bet turime rasti subalansuotą pasiūlą ir palaipsniui pereiti prie didesnio išlaidų socialiai atsakingai, visų pirma remiant darbo užmokesčio padidėjimas sektoriuose, kur iki šiol buvo atvejis, sveikatos apsaugos sektoriuje”, sakė pražūtis .

Ji taip pat atkreipė dėmesį, kad iki šiol vyriausybė turėjo ryškiausią diskusijas dėl pajamų, o planuojamos išlaidų padidėjimo kitąmet diskusija tikrai bus atidaryta tik šią savaitę.

Švietimo ministerija biudžeto kitais metais reikia papildomo 7.970.000 finansavimą mokytojams dirbti su aukščiausio lygio kokybę.

Šiuo metu mokytojai ŠMM savo vertinimo sistema suteikia laipsnius nuo 1 iki 5.
Pirmasis – apatinis – laipsnis reikalauja, kad mokytojai įsigyti materialųjį faktus, veikti laikantis taisyklių, nustatytų standartinių padėčių. Savo ruožtu, didesnė – penktasis laipsnis reikalauja, kad mokytojas dirba kūrybiškai tiek standartinių ir nestandartinių situacijų, ypač apie profesinę patirtį ir sistemingai žiniomis.

Šiuo metu pagal 4. priemoka jau gavo ir penktas laipsnis kokybės absolventų mokytojus, bet nuo pirmos Rugsėjis 8% nuo priemokos taip pat yra planuojama 3. kokybės laipsnį absolventai mokytojus. 4 ir penktas laipsnis kokybės absolventų mokytojai gaus 10% ir 12% didele priemoka.

Kitų metų biudžetas Švietimo ministerijos paprašė mokytojų atlyginimus ir išmokas, ketvirtas 5 stadija ir mokytojai skiria 7.970.000, bet siūlau FM paramos tik 237.834 latų užduotis.

Mokslas Švietimo ir mokslo paprašė 21,38 mln, bet FM siūlo 1,3 mln remti apdovanojimą. Apskritai, Švietimo ir mokslo ministerija paprašė 30 milijonų FM pasiūlė 1,7 mln remti apdovanojimą.

VM ruožtu paprašė 54 mln, iš kurių 24.300.000 V. norėjo skirti gydytojų ir slaugytojų atlyginimų kėlimo, bet FM siūlo šiam tikslui ateinančiais metais suteikti 7,1 mln. Ambulatorinį gydymą narkotikų kompensaciją už vaistus ir centralizuoto pirkimo užtikrinti V. norėjo gauti papildomą 22 mln pirkimo, bet FM palaiko 3,1 mln dotaciją.

Gynybos ministerija skirtingais tikslais siekė apie 7,1 mln padidėjimą, ir FM palaiko 11 milijonų paskirstymą siekiant išsaugoti kuo daugiau finansavimo dalis BVP 2013 m. Nuo 5,7 mln paprašė Užsienio reikalų ministerijos, buvo skatinamos remti trys milijonai paklausą iš 21 mln prašomą Ūkio ministerijos, FM siūlo skirti 206,000 latų.

FM reikėjo apie pusę milijono latų skatinami didinti finansavimą kitais metais 132 000 latų, o Vidaus reikalų ministerija paprašė 7,7 mln dotaciją 2,5 milijono.

Žemės ūkio ministerija paprašė 10 milijonų FM siūlo skirti 91 mln, bet Susisiekimo ministerija reikalauja 29 mln papildomai siūloma skirti 20,8 milijonais. Beveik visos šios sumos planuojama atkurti kelių.

Gerovės ministerija prašoma 45 mln, FM siūlo remti 6,4 mln iš Teisingumo ministerijos prašymą papildomai beveik du milijonai palaiko paskirstymą.

Savo ruožtu, aplinkos apsaugos ir regioninės plėtros prašomų 13 milijonų, kurių dauguma – 10 milijonų, savivaldybių investiciniams projektams, tačiau siūlo papildomą FM kaip 458.000 litų.

Kultūros ministerija 161 000 latų prašymu pateikti paremti 51 000 latų paskirstymą.

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>